Netia, największy w Polsce alternatywny operator telefonii stacjonarnej wprowadza na rynek nową ofertę dostępu do internetu, zapewniające dużo szybsze wysyłanie danych oraz atrakcyjne cenowo pakiety dwóch lub trzech usług.

W nowej ofercie dostępu do internetu na sieci własnej Grupy Netia ceny wynoszą od 29,90 zł za opcję do 1 Mb/s; 39,90 zł za dostęp do 4 Mb/s; 49,90 zł za opcję Max20 oraz 65,90 zł miesięcznie za najszybszą usługę na bazie sieci nowej generacji – NGA (do 50 lub do 100 Mb/s, w zależności od technologii). W przypadku tych ostatnich wariantów wzrasta również znacząco prędkość wysyłania danych, do odpowiednio 5 Mb/s i 50 Mb/s. Wyższa prędkość wysyłania danych będzie udostępniona automatycznie również dotychczasowym klientom usług NGA Grupy Netia.

Zmiany w konstrukcji ofert pakietowych jeszcze bardziej niż dotychczas premiują zakup 2 lub 3 usług. W efekcie najtańszy pakiet internet z telefonem na sieci własnej Grupy Netia kosztuje od 49,90 zł.

Nowością w ofercie Netii na bazie uwolnionych pętli lokalnych TP (LLU) jest wersja abonamentu Max 20 w cenie 65,90 zł, w ramach którego świadczona jest samodzielna usługa internetowa bez dodatkowej opłaty za utrzymanie łącza, w przypadku nieopłacania abonamentu telefonicznego. Cena analogicznej taryfy kupowanej w pakiecie wynosi 49,90 zł miesięcznie.

W ramach oferty „Na czasie” na sieci własnej, Netia umożliwia zawarcie umowy na internet lub pakiet internet z telefonem na okres zaledwie 9 miesięcy (standardowy okres to 24 miesiące). W tym wariancie najszybsza opcja dostępu do internetu to Max 20 w cenie 59,90 zł miesięcznie.

Źródło: media2.pl