NextiraOne poinformowała o zakończeniu projektu budowy sieci bezprzewodowego dostępu do Internetu na terenie Lotniska Chopina w Warszawie. Sygnałem WiFi objęty jest cały terminal, a sieć umożliwia dostęp i korzystanie z Internetu nawet przez tysiąc osób jednocześnie.

Zaprojektowana i zbudowana przez ekspertów NextiraOne sieć WiFi objęła swoim zasięgiem Terminal A, w tym część ogólnodostępną, całą strefę zastrzeżoną, salony Executive Lounge i VIP oraz Terminal General Aviation. Emitowany przez 54 punkty dostępowe pracujące w standardach 802.11 a/b/g/n sygnał umożliwia każdemu z użytkowników bezpłatne korzystanie z Internetu przez 30 minut z maksymalną przepustowością 1024 kb/s. W salonach Executive Lounge i VIP czas ten jest wydłużony do 4 godzin.

Sieć zbudowana przez NextiraOne dla Lotniska Chopina powstała w oparciu o technologię dostarczaną przez producenta Cisco Systems oraz dodatkowe, wyspecjalizowane oprogramowanie napisane specjalnie na potrzeby portu lotniczego przez ekspertów NextiraOne. Oprogramowanie ma za zadanie przydzielanie haseł pasażerom (zarówno poprzez usługę SMS, jak i poprzez skanowanie kart pokładowych), zapewnienie bezpiecznego dostępu do zasobów oraz ciągłości działania usługi w przypadku uszkodzenia sprzętowych komponentów systemu (jak np. serwery czy urządzenia sieciowe). Oprogramowanie tego typu jest unikalne na rynku, a dzięki zastosowaniu autorskich pomysłów NextiraOne i „Portów Lotniczych” – w pełni dostosowane do wymogów prawnych oraz potrzeb użytkowników.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu na warszawskim Lotnisku Chopina to kolejny tego typu projekt zrealizowany przez ekspertów NextiraOne. Od lat projektujemy, wdrażamy i utrzymujemy nowoczesne systemy dostępowe z tego obszaru. Sieć WiFi na terenie Lotniska Chopina to dla NextiraOne bardzo prestiżowa realizacja przeznaczona dla szerokiego grona użytkowników – podobnie jak wdrożenia przeprowadzone przez nas dla Stadionu Narodowego, Międzynarodowych Targów Poznańskich czy dla Gminy Niepołomice i Gminy Olkusz. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy wiarygodnym partnerem dla klientów oraz gwarantem niezawodności wdrażanych rozwiązań – powiedział Marek Kobielski, Prezes Zarządu NextiraOne Polska

Obecnie dzięki bezprzewodowej sieci WiFi podróżni mogą bezpłatnie sprawdzić pocztę elektroniczną, odwiedzić witryny z wiadomościami lub zrobić elektroniczne zakupy. W miarę rozwoju nowych aplikacji na urządzeniach przenośnych funkcjonalność sieci będzie systematycznie poszerzana.

Źródło: media2.pl